REFRESH

Baschet » Ieri » Rez. finale

FRANŢA: LNB

16:15Lyon-Villeurbanne - JL Bourg 102:84
21:00Gravelines-Dunkerque - Dijon 71:69
21:00Paris - Ada Blois 99:104
21:30Fos-sur-Mer - Nanterre 87:84

ITALIA: Liga A

21:30Treviso - Reggiana 58:78

LUME: World Cup Women - Play-off

06:00Australia F - Canada F 95:65
09:00China F - SUA F 61:83

ROMÂNIA: Romanian Cup

18:00AmânatAthletic Constanta - SCM Craiova -:-
18:00Petrolul Ploiesti - CSM Oradea 69:97
18:00Rapid Bucureşti - CSM Focșani 99:62
18:30Voluntari - Miercurea Ciuc 97:52
19:00CSU Sibiu - CSM Târgu Jiu 72:58
19:00Dinamo București - U-BT Cluj-Napoca 69:67

SPANIA: ACB

19:00Zaragoza - Murcia 64:81
21:45Granada - Manresa 84:87
21:45Tenerife - Basquet Girona 76:67

TURCIA: Super Lig

13:00Merkezefendi - Petkim Spor 70:79
15:30Pinar Karsiyaka - Manisa 79:76
18:00Tofas - Buyukcekmece 92:53

AMERICA DE SUD: Liga Sud-American - Preliminar

01:00San Martin - Sorocabana 68:69
04:00Titanes de Barranquilla - Punto Rojo 78:52

AUSTRALIA: NBL

11:00South East Melbourne - Tasmania JackJumpers 84:79
13:00Illawarra Hawks - Sydney Kings 97:106

AUSTRIA: Superliga

18:30Oberwart - BBC Nord 89:63

AUSTRIA: Cupa

19:00Basket Flames - Worthersee Piraten 73:70

AUSTRIA: Superliga Women

17:00AmânatVienna United F - Vienna Timberwolves F -:-
19:00Celovec F - Duches Klosterneuburg F 53:92

BELARUS: Premier League

11:30Grodno - Gomel 92:48
15:00Rubon - Impuls 80:79
15:30Tsmoki Minsk 2 - Borisfen 60:71

BELARUS: Premier League Women

13:00BDU-Tsmoki F - Horizont Minsk 2 F 64:47
13:00Brest F - Gomel F 60:64
14:00Victoria Grodno F - Rguor Minsk F 65:50

CHILE: Copa Chile

02:30Catolica - Luis Matte Larrain 108:30
00:00Valdivia - Liceo Pablo Neruda 79:59

COLUMBIA: LBP - Clasura

01:00Bucaros - Corsarios Cartagena 82:71
04:00Caribbean Storm Islands - Tigrillos de Antioqui 90:72
00:00Bucaros - Corsarios Cartagena 69:78

COREEA DE SUD: KBL Cup

08:00Goyang - Seoul Thunders 66:58
10:00LG Sakers - Sangmu 106:79

CROAŢIA: Premijer liga

16:00Dinamo Zagreb - Alkar 91:83
18:00Gorica - Zabok 71:53
19:00AmânatCedevita - GKK Sibenka -:-
20:00Skrljevo - Furnir 81:90

CROAŢIA: Prva Liga

18:00Mladost - Jazine 89:85
18:00Osijek - Hermes 104:58
19:00Samobor - Kvarner 61:65
20:00Stoja - Dubrovnik 87:73

CROAŢIA: Premijer Liga Women

16:15KAZL Split F - Sibenik F 76:41
17:00Plamen Pozega F - Medvescak F 58:68
17:00Ragusa Dubrovnik F - FSV Rijeka F 85:29

DANEMARCA: Basketligaen

15:30Amager - Randers 77:95
16:00Værløse - Bakken Bears 84:75

ELVEŢIA: SB League

18:00Lugano - SAM Massagno 82:98
18:30BBC Monthey - Fribourg Olympic 93:83ot
18:30BC Boncourt - Regio Basel 95:85
19:00Geneva Lions - Neuchatel 79:64

EUROPA: ABA League

17:00Igokea - Mornar Bar 83:91
21:00Crvena zvezda - MZT Skopje 87:67

EUROPA: BNXT League

21:00BAL Weert - Den Helder 75:77
21:30Liege - Okapi Aalst 82:73
21:30Spotter Leuven - Spirou Charleroi 83:81ot

EUROPA: Latvia-Estonian League

15:00Latvijas Universitate - Keila 89:84
17:00Pärnu - Viimsi 87:86
17:00TAL TECH - Rapla 83:89
18:30Prometey - BK Ogre 109:56

FILIPINE: Commissioners Cup

11:30Phoenix Fuelmasters - Bay Area Dragons 91:101
13:45Converge FiberXers - Magnolia Hotshots 105:109

FINLANDA: Korisliiga

16:00Kouvot - KTP Basket 82:95
17:00Kobrat - Karhu Basket 81:72
18:00Honka - Lahti Basketball 71:76
19:00Salon Vilpas - BC Nokia 65:72

FINLANDA: Korisliiga Women

15:00Tapiolan Honka F - Torpan Pojat Helsinki F 90:69
15:00Vimpelin Veto F - Espoo Team F 82:88
17:00PeKa F - Forssan Alku F 95:65
17:00Pyrinto F - Kouvottaret F 71:75

FRANŢA: Espoirs U21

15:00Fos-sur-Mer U21 - Nanterre U21 86:82
17:00Paris U21 - Ada Blois U21 87:92
17:00Strasbourg U21 - Nancy U21 90:99
17:30Gravelines-Dunkerque U21 - Dijon U21 61:71
18:00Pau-Orthez U21 - Limoges U21 83:79

GERMANIA: BBL

19:00Bayern - Ulm 87:80
19:00Hamburg - Syntainics MBC 91:74
21:30s.Oliver Wurzburg - Bonn 71:96

GERMANIA: Pro A

19:30Nurnberger - Trier 87:82
20:00Bremerhaven - Giessen 98:60
20:00Kirchheim - Tubingen 86:98
20:00Panthers Schwenningen - Dresden 74:75
20:30Artland - Vechta 61:88
20:30Leverkusen - PS Karlsruhe 90:77

GERMANIA: Pro B

19:00Ehingen - Coburg 76:85
19:00Wolmirstedt - Iserlohn 98:66
20:30BIS Baskets Speyer - Lowen 65:86
20:30College Karlsruhe - Oberhaching 75:77
20:30Herford - Rhondorf 82:103
20:30Leitershofen/Stadtbergen - Ludwigsburg 2 81:65
20:30Schwelm - Sandersdorf 79:66
21:00Giessen Pointers - Bernau 70:87

GRECIA: Super Cup

17:00Panathinaikos - Kolossos Rhodes 72:67
21:00Olympiakos - Promitheas 93:65

IRLANDA: SuperLeague

18:00Ballincollig - Moycullen 83:49
20:30Belfast - DCU Saints 90:67
21:00Eanna - Sligo 84:93
21:00UCD Marian - Killester 82:84
21:30Tralee Warriors - KCYMS 105:103ot

ITALIA: Serie A2

19:00Monferrato - Latina 91:70
21:00Cividale - Chieti Basket 81:78
21:30Urania Milano - Cantu 70:85

ITALIA: Serie A1 Women

15:00San Giovanni F - Libertas Moncalieri F 54:45
17:15Ragusa F - Valdarno F 97:48
19:30San Martino F - Schio F 54:75
21:45Basket Crema F - Virtus Bologna F 52:75

JAPONIA: B.League

08:00Shinshu - Alvark 61:66
08:05Hokkaido - Akita 90:95
09:05Chiba - Osaka 77:67
09:05Diamond Dolphins - SeaHorses Mikawa 84:74
09:05Gunma - Shiga 88:80
09:05Ibaraki Robots - Nagoya Fighting Eagles 79:88
09:05NeoPhoenix - Brave Thunders 85:87
10:05Hiroshima D. - Yokohama 89:96
10:05Kyoto - Sendai 65:92
11:35Niigata - Shimane 81:73
11:35Toyama - Sun Rockers Shibuya 84:90
13:05Ryukyu - Utsunomiya Brex 81:52

KOSOVO: Superliga

18:00Bashkimi - Rahoveci 84:79
20:00AmânatTrepca - Sigal Prishtina -:-

LITUANIA: LKL

17:00Prienai - Rytas 66:89
17:20Jonava - Nevezis 71:64

LUME: Club Friendly

01:30Riachuelo (Arg) - Santiago del Estero (Arg) 98:76
03:15Penarol (Arg) - Quilmes (Arg) 68:61
05:00Los Angeles Clippers (Usa) - Maccabi Raanana (Isr) 121:81

LUME: Club Friendly Women

14:00Emlak Konut F (Tur) - Ormanspor F (Tur) 52:49
14:00Galatasaray F (Tur) - Uludag F (Tur) 97:75
21:00Estudiantes F (Esp) - Leganes F (Esp) 65:60

LUME: World Tour Cebu 3x3

10:00Antwerp Giants 3x3 - Cebu 3x3 16:11
10:25Riga 3x3 - Utsunomiya 3x3 22:14
11:00Amsterdam 3x3 - Saitama 3x3 22:11
11:25Ulaanbaatar 3x3 - Doha 3x3 21:10
12:00Antwerp Giants 3x3 - Omaha 3x3 19:14
12:25Riga 3x3 - Sansar 3x3 22:8
13:00Amsterdam 3x3 - Jeddah 3x3 22:19
13:25Ulaanbaatar 3x3 - Lausanne 3x3 20:14
14:00Omaha 3x3 - Cebu 3x3 21:14
14:25Sansar 3x3 - Utsunomiya 3x3 14:21
15:00Jeddah 3x3 - Saitama 3x3 15:21
15:25Lausanne 3x3 - Doha 3x3 21:8

LUXEMBURG: Total League

21:00Heffingen - Larochette 66:74
21:00T71 Dudelange - Walferdange 101:92
21:30Contern - Amicale Steesel 81:91
21:30Grengewald Hueschtert - Musel Pikes 92:74

LUXEMBURG: Total League Women

19:00Les Sangliers Wooltz F - Walferdange F 77:96
19:30Contern F - Amicale Steesel F 65:56
19:30Grengewald Hueschtert F - Musel Pikes F 71:57

MEXIC: LNBP - Play-off

04:00Mineros - Fuerza Regia 80:74
04:00Plateros - Dorados 69:100
04:30Libertadores - Abejas 84:82
06:00Soles - Astros 94:83

NORVEGIA: BLNO

17:00Centrum Tigers - Nidaros Jets 85:57
18:00Asker - Froya 90:104
18:00Gimle - Tromso 85:73

OLANDA: WBL Women

20:00Den Helder F - Landslake Lions F 78:65
20:00Triple Threat F - Martini Sparks F 71:61
21:30Lekdetec F - Limburg F 66:49

POLONIA: Energa Basket Liga

18:30GTK Gliwice - Lublin 63:49
20:30Trefl Sopot - Dabrowa Gornicza 87:73

POLONIA: 1. Liga

16:00Polonia Warszawa - Starogard Gdanski 74:86
16:00Poznań - HydroTruck Radom 89:94ot
19:00Alstom Krakow - Kotwica Kolobrzeg 81:92
19:00Gornik Walbrzych - Krosno 92:68
21:00MKKS Koszalin - Bytom 94:74
21:00WKK Wroclaw - Dziki Warszawa 73:75

POLONIA: Super Cup Women

19:00Arka Gdynia F - Polkowice F 66:80

PORTUGALIA: LPB

17:00CAB Madeira - Ovarense 77:80
17:30CD Povoa - Vitoria 76:86
19:00Benfica - Lusitania 111:85
19:00AmânatImortal - Sporting CP -:-
20:30Sangalhos - FC Porto 71:78
23:00Oliveirense - Esgueira 80:71

PORTUGALIA: LFB Women

20:30Imortal F - Olivais F 69:68
20:45Esgueira F - Quinta Dos Lombos F 54:52

REGATUL UNIT: BBL

21:30Bristol Flyers - Sheffield Sharks 68:55

REGATUL UNIT: WBBL Women

18:15Oaklands Wolves F - Sevenoaks Suns F 50:122
21:30Newcastle Eagles F - Nottingham Wildcats F 69:65

REPUBLICA CEHĂ: NBL

18:30Ostrava - Pardubice 88:77
18:30USK Praga - Hradec Kralove 87:72
19:00Olomoucko - Kolin 73:78
19:00Opava - Nymburk 61:69
19:30Brno - Slavia Prague 92:79

REPUBLICA CEHĂ: ZBL Women

18:00Slavia Prague F - Strakonice U19 F 83:50
18:00AmânatZabiny Brno F - Hradec Kralove F -:-

ROMÂNIA: Liga National Women - Primul tur

14:00Rapid București F - CSBT Alexandria F 66:54
17:30Cluj Napoca F - Sepsi S. F 32:107
19:30Phoenix Constanta F - Targu Secuiesc F 56:64

RUSIA: Cupa - Al doilea tur

11:00Bars Rostov - Magnitogorsk 79:51
13:30Cheboksary - Chelyabinsk 55:93

RUSIA: Premier League Women

17:00Samara F - Nika Siktivkar F 70:90

SERBIA: First League

19:00OKK Novi Pazar - Tamis 85:78
19:00Vrsac - Vojvodina Srbijagas 73:80
19:00Zlatibor - Kolubara 77:64
20:30Sloga - Cacak 94 104:97ot

SLOVACIA: Extraliga

17:00BC Komarno - Svit 67:60
18:00Inter Bratislava - Spisski Rytieri 77:74
19:00BKM Lucenec - Levice 64:81

SLOVACIA: Extraliga Women

18:00Ruzomberok F - Samorin F 70:65
18:00UMB Banska Bystrica F - Poprad F 60:62
19:00Piestanske Cajky F - Slavia Banska Bystrica F 76:56
19:00Young Angels Kosice F - CBK Kosice F 101:63

SLOVENIA: Liga Nova KBM

14:00Krka - Rogaska 105:67
19:30LTH Castings - Ilirija 80:84
20:00Tajfun Sentjur - Lasko 79:62

SLOVENIA: 1. SKL Women

17:00Jezica F - ZKK Domzale F 74:59
20:30Triglav F - Konjice F 76:43

SUEDIA: Basketligan

17:04Koping Stars - KFUM Fryshuset 82:64

SUEDIA: Superettan

14:00Wetterbygden Stars - AIK Basket 91:85
15:00RIG Mark - IK Eos 79:63
16:30Hogsbo - Ockelbo 109:69
17:00Norrort - Team4Q 98:94
17:00Sloga Uppsala - Trelleborg 76:114
18:00Eskilstuna - Helsingborg 96:87

SUEDIA: Basketettan Women

15:00Eskilstuna F - IK Eos Utveckling F 73:67
15:00Tureberg F - Fryshuset Basket F 65:58
16:30Huddinge F - Malbas Malmo F 63:54
17:00Onsala F - KFUM Kalmar F 92:58
18:00Brahe F - Norrkoping 2 F 83:70
18:00Norrort F - Ostersund 2 F 69:62
18:15Blackeberg F - Umeå IK F 66:65

TURCIA: TKBL Women

13:00Botas 2 F - Karsiyaka F 93:50
14:00Emlak Konut Gelisim 2 F - Izmit Belediyespor F 45:71
15:30Ferhatoglu F - Fenerbahce 2 F 83:71
16:00Elazig F - Turgutlu F 87:81

UNGARIA: NB I. A

19:00Budapesti Honved Se - Szombathely 61:78
19:00Kaposvari - Szolnoki Olaj 88:94
19:00OSE Lions - Kormend 104:98
19:00Soproni KC - DEAC 90:62

UNGARIA: NB I. A Women

16:00Ujbuda BEAC F - PEAC-Pecs F 64:88
19:00Cegledi F - Sopron F 71:102
19:00TFSE-MTK F - FCSM Csata F 85:83
19:00Vasas Csata F - Szekszard F 64:69
19:30Miskolc F - PINKK-Pecsi F 62:36

VENEZUELA: Superliga

01:00AnulatToros de Aragua - Brillantes -:-

REFRESH

Fotbal | Hochei | Tenis | Baschet | Handbal | Volei | Baseball | Fotbal am. | Rugby | Alte sporturi »

Sus

m.Flashscore.ro oferă scoruri live din baschet - livescore pentru mobile. Versiunea pentru mobile are parametri diferiți față de site-ul Flashscore.ro din motive tehnice.